Solidne prowadnice meblowe

Solidne prowadnice meblowe
Prowadnice szufladowe to bardzo ważne elementy każdej szuflady. Przy wyborze tych odpowiednich trzeba kierować się przede wszystkim ich jakością. Prowadnice posiadają części ruchome, które się zużywają, dlatego właśnie zakup tych odpowiednich wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać.

Oczywiście kwestią podstawową jest to, że prowadnice powinny być odpowiednio dobrane do mebli. Ponadto przy zakupie prowadnic trzeba jeszcze uwzględnić wiele innych parametrów, czyli przede wszystkim: wysuw, czynniki obciążeniowe, przestrzeń boczna (inaczej montażowa), długość, rodzaje ruchu prowadnicy, funkcja rozłączania, przekrój poprzeczny. Jeżeli samodzielnie nie jesteśmy w stanie dobrać do swoich mebli tych odpowiednich prowadnic, to należy skorzystać z pomocy fachowców. Parametry tych części to też nie wszystko. Dostępne są bowiem na rynku różne rodzaje prowadnic. Najpopularniejsze to oczywiście prowadnice rolkowe oraz prowadnice kulkowe. 

Prowadnice rolkowe to te najtańsze z dostępnych na rynku. Montowane są w tych meblach, które produkuje się masowo. Szuflada, która zbudowana jest na takiej prowadnicy nie może być zbyt mocno obciążona. Zaleca się w takich konstrukcjach obciążenie do pięciu kilogramów. Z kolei prowadnice kulkowe to o wiele mocniejsze elementy. Szuflada zbudowana na takiej prowadnicy wytrzymuje bowiem obciążenie nawet do trzydziestu kilogramów. Konstrukcja szuflady zabudowanej na kulkowej prowadnicy cała wysuwa się z korpusu szafy. Sklepy meblowe oferują dzisiaj prowadnice o różnych parametrach.

 

Najnowsze opinie w bazie: (0)
Napisz opinię o firmie
Całościowa ocena:

inne firmy w bazie

Pokój młodzieżowy to miejsce zaaranżowane zar...
Filtry do gazu ziemnego to urządzenia, które zap...
Idealną zabawką do ogrodu jest huśtawka. W sło...
Kupując mieszkanie zwracamy uwagę na wiele czynn...
Wybór odpowiedniego lokum do zamieszkania j...
Decyzja o wyborze kierunku studiów nigdy nie jest...