Smart Kid Belt kontra sprzedawcy fotelików

Smart Kid Belt kontra sprzedawcy fotelików

Sprzedawcy fotelików od wielu miesięcy konkurują z producentem innowacyjnego urządzenia Smart Kid Belt. Internauci obserwujący ich dyskusję mogą być zdezorientowani. Smart Kid Belt twierdzi, że jego urządzenie jest dobrą alternatywą dla fotelika. Z kolei portale zajmujące się sprzedażą fotelików uważają, że urządzenie nie spełnia kryteriów, które pozwoliłyby uznać je za bezpieczne. A jak jest naprawdę?

Sprzedawcy atakują adapter
O tym, że sprzedawcy fotelików lubią naginać rzeczywistość wiadomo nie od dziś. Smart Kid Belt był krytykowany już wcześniej przez jeden z portali, jednak żaden artykuł nie powstał na podstawie rzeczowych dowodów czy badań. Smart Kid Belt posiada natomiast wiele dowodów na swoje bezpieczeństwo. Na stronie producenta znajdziemy raporty z testów. Znajduje się tam m.in. certyfikat homologacyjny, potwierdzający wymogi europejskiej normy bezpieczeństwa. Dostępne są także filmy z testów zderzeniowych, gdzie pokazane jest jak zachowuje się pod wpływem zderzenia manekin przypięty adapterem. Dodatkowo na wykresach widać dokładny mechanizm przemieszczenia. Na nagraniach można zaobserwować także jak przebiega pas biodrowy i że zabezpiecza on dziecko przed niebezpiecznym efektem nurkowania.

Jak broni się Smart Kid Belt?
Smart Kid Belt odpiera wszystkie zarzuty przedstawiając merytoryczne argumenty na bezpieczeństwo swojego urządzenia. Jednym z nich jest test porównawczy, który niedawno przeprowadził instytut Applus+ IDIADA. W trakcie badań zostały sprawdzone foteliki samochodowe, adapter i podstawka samochodowa. Cała analiza jest dostępna na stronie fundacji Jestem Potrzebny, która realizuje akcję pt. "Bezpiecznie w aucie"
W skrócie można jednak napisać, że adapter Smart Kid Belt w czterech na sześć kategorii uzyskał najlepszy wynik. Spełniło również kryteria bezpieczeństwa, które określa rozporządzenie R129. Dzięki temu Smart Kid Belt zyskał kolejny dowód na to, że adapter jest dobrym rozwiązaniem dla starszych dzieci.

Najnowsze opinie w bazie: (4)
Ofra
To co panowie myślicie, że nie warto się denerwować jak ktoś ma i używa takiego adaptera ? Bo my z mężem już sami nie wiemy co robić a nie bardzo jest się kogo poradzić ?
Marcinek_P
Dziwne, że w czasach gdzie rynek zasypuje się dziadostwem niewiadomego pochodzenia, zamiast wziąć się za kontrolę i weryfikować sprzedawców handlujących nie atestowanymi i g***nianymi produktami, Ci atakują urządzenie które pojawia się w alternatywie, zaskakuje ceną, bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Świat staje do góry nogami.
Traczyk
Łatwo wywnioskować, że boją się o spadek sprzedaży fotelików ale z tym bezpieczeństwem to trochę przesadzają - najlepszy wynik tych ostatnich badań w którym adapter zwyciężył w czterech na sześć kategorii mówi sam za siebie. My mimo wszystko używamy Smart Kid Belt i jesteśmy zupełnie spokojni.
Leszek
Czytam już któryś raz na ten temat i dalej nie potrafię zrozumieć intencji jakie niesie za sobą zachowanie sprzedawców, przecież urządzenie jest dla dzieci w wieku 5+ i mimo powodzenia jakim się cieszy nie ma żadnego odgórnego nakazu jego zakupu. W badaniach zdobywa świetne oceny a przecież nad takimi procedurami czuwają najlepsi specjaliści, gdyby adapter był wadliwy to przy tak dużym zainteresowaniu produktem nikt nie chciałby dopuścić do pomyłki i trzymać bubel na rynku. A tak po prostu nie jest więc drodzy sprzedawcy gdzie tu troska o bezpieczeństwo dzieci ja się pytam ?
Napisz opinię o firmie
Całościowa ocena:

inne firmy w bazie

Bezustannie rozwijające się miasta na terenie na...
Krzesła powinny być nie tylko efektownie dopasow...
Marzysz o zakupie pięknego mieszkania na prestiż...
Balustrada to niezbędny element wyposażenia każ...
Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, kied...
Śliniaczek dla malucha jest absolutnie wymagany....