Schody drewniane - gotowe czy na zamówienie?

Schody drewniane - gotowe czy na zamówienie?

Planowanie wykończenia wnętrza nie jest łatwym zadaniem. Wiele kwestii związanych z wyposażeniem budynku reguluje prawo budowane. Ponadto, to, co znajdzie się wewnątrz budynku ściśle określa sam projekt. W przypadku domów oraz pomieszczeń użytkowych stałym elementem wyposażenia są schody Rzeszów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gotowych schodów, jednak wielu inwestorów decyduje się na wybór schodów tworzonych na zamówienie. Jakie są różnice między tymi rodzajami schodów?

Warto wspomnieć o tym, z jakiego rodzaju schodami mamy do czynienia najczęściej. Biorąc pod uwagę zastosowany materiał, schody mogą być drewniane, żelbetowe bądź metalowe. Wyroby żelbetowe są zdecydowanie najcięższe i nie maja zastosowania w przypadku domów drewnianych. W ich przypadku stopnie obkładane są najczęściej przy pomocy drewna, kamienia, wykładziny lub płytek ceramicznych.
Schody drewniane można zamówić u stolarza, albo kupić gotowe w markecie budowlanym. Z kolei schody metalowe, najczęściej aluminiowe bądź stalowe, mogą mieć rozmaite formy i nadają się do wielu typów wnętrz.

Jednymi z najpopularniejszych są schody drewniane Rzeszów. Materiał ten doskonale wygląda w wielu różnych aranżacjach. Co więcej, drewno ociepla wnętrze, i podkreśla charakter pomieszczenia. Decydując się na to rozwiązanie możemy skorzystać z oferty gotowych schodów, dostępnych w sklepach, albo też wybrać opcję wykonania schodów na zamówienie. Ta druga wersja jest zdecydowanie droższa, ale pozwala urządzić wnętrze przy pomocy produktu niepowtarzalnego.

Schody drewniane, jakie można znaleźć w marketach budowlanych są najczęściej przeznaczone do samodzielnego montażu. Wyroby te są także znacznie prostsze niż te, jakie oferują rzemieślnicy. Mimo iż schody gotowe nie powalają designem, powstają z solidnych gatunków drewna - buku, dębu czy jesionu. Co ciekawe, dużą popularnością cieszą się także schody tworzone z bardziej egzotycznych gatunków, jednak ich cena jest zwykle do 30% wyższa niż ten sam model wykonany z naszego rodzimego gatunku. Wśród tych propozycji dominują schody jednobiegowe pełne bądź ażurowe. Warto mieć na uwadze, że schody zamawiane w sklepach wysyłane są w częściach. Dlatego też gotowe schody drewniane dostarczane są wraz z instrukcjami lub nawet filmikami montażowymi. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że tego typu schody nigdy nie będą idealnie dopasowane. Aby zminimalizować ryzyko zakupu mocno niepasujących schodów, konieczne jest bardzo dokładne wymierzenie pomieszczenia.

Zaletą schodów zamawianych u rzemieślnika jest bez wątpienia fakt, że będą to produkty niepowtarzalne. Schody wykonywane na zamówienie zawsze będą idealnie dopasowane, a ich montażem zajmą się odpowiedni przygotowani specjaliści.

Porównując ceny, gotowe schody drewniane wypadają znacznie bardziej ekonomicznie. W zależności od ich wielkości i materiału, cena będzie się zamykać w kilku tysiącach PLN. Podobnie ze schodami zamawianymi, jednak w ich przypadku do ceny samego produktu jest zawsze doliczony koszt wykonania. Ręczna robota rzemieślników wraz ze schodami to wydatek rzędu od kilkunastu tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy PLN.

Najnowsze opinie w bazie: (0)
Napisz opinię o firmie
Całościowa ocena:

inne firmy w bazie

Wystarczy odrobina chęci, a każdy z nas może pr...
Dach to jeden z najważniejszych elementów ...
Jeżeli cenisz sobie wspólnie spędzony z rodzin...
Budowa domu to sprawa bardzo poważna, któr...
Panele ogrodzeniowe stosowane są w konstrukcji sy...
Ludzie starsi często narzekają, że zostają sam...