Parownik elektryczny LPG - budowa i zastosowanie

Parownik elektryczny LPG - budowa i zastosowanie

Parowniki to wymienniki ciepła, których zadaniem jest zamiana fazy ciekłej LPG w gazową, służącą do zasilania odbiornika. Znajdują one zastosowanie w hutach, fabrykach, suszarniach oraz innych gałęziach przemysłu. Można podzielić je ze względu na rodzaj zastosowanego czynnika grzewczego - wtedy rozróżniamy parowniki wodne i elektryczne, a także pod kątem mocowania skrzynki elektrycznej. Może ona występować w opcji przeciwwybuchowej EExd lub fabrycznie podłączanej wersji IP65.

Parowniki elektryczne charakteryzują się tym, że wykorzystywanym w nich źródłem ciepła, w odróżnieniu od parowników wodnych, są grzałki elektryczne. Ich zadaniem jest podgrzanie cieczy pośredniczącej - mieszaniny wody z glikolem lub specjalnego, niezamarzającego płynu - która z kolei powoduje odparowywanie gazu.
Moc grzałek zależna jest od pożądanej wydajności parownika, która może wahać się od 30 kg/h do 1000 kg/h. Parowniki, zarówno elektryczne, jak i wodne znajdują zastosowanie przede wszystkim w zakładach, gdzie naturalne parowanie gazu jest zbyt małe, by zagwarantować jego ilość zastosowanemu odbiornikowi.

Urządzenia te najczęściej zbudowane są ze wspomnianych już grzałek, termometru wody, manometru gazu, a także wyposażone są w zawory odpowietrzający i termostatyczny. Zazwyczaj posiadają też uchwyty, które pomocne są w ich transporcie.
Przed zakupem parownika warto upewnić się, że spełnia on wszelkie standardy i wytyczne, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz niezawodność jego pracy. Dobrze jest też sprawdzić, w jaki sposób ich odbiorniki są zasilane - obecnie na rynku dostępne są parowniki typu Feed - Out oraz Feed - Back. Różnią się one od siebie sposobem przesyłania gazu do odbiornika i chociaż oba rodzaje mają pewne wady i zalety, ze względu na klimat, na terenie Polski polecane jest stosowanie urządzeń w systemie Feed - Out - są one wydajniejsze i mniej narażone na usterki. W ofercie firmy Gasconcept znajdziesz wysokiej jakości urządzenia do instalacji gazowej. 

Najnowsze opinie w bazie: (0)
Napisz opinię o firmie
Całościowa ocena:

inne firmy w bazie

Zostaw ocenę
pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Zostaw ocenę
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Dach to jeden z najważniejszych elementów ...
Meble wypoczynkowe to istotny element wystroju ka...
Prowadnice stosuje się przede wszystkim w konstru...
Łóżko to podstawowy rodzaj wyposażenia każdeg...
Planowanie wykończenia wnętrza nie jest łatwym ...
Szuflady kuchenne są elementem mebli, który wp...