Meble w stylu klasycznym

Meble w stylu klasycznym

Epoka klasycyzmu, odcisnęła piętno na całej Europie i z pewnością można nazywać ją jedną z najbardziej wyjątkowych. Odmianą klasycyzmu, był tzw. Empire, który odcisnął duże piętno na meblach tamtego okresu, inspirując meble stylizowane. Nazwa wzięła się od królestwa Napoleona, a styl okres swojej świetności miał mniej więcej w latach 1795-1830. 

Jego głównym założeniem było czerpanie z dokonań starożytnych Greków i Rzymian oraz zapożyczanie różnego rodzaju elementów stylu. Między innymi ograniczono korzystanie nóg dla mebli skrzyniowych i podtrzymywane były bezpośrednio na cokole, a lekkość znana z poprzedniej epoki odeszła do lamusa. Części dekoracyjne, stanowiły antyczne motywy wykonywane z pozłacanego brązu, jak boginie, muzy czy popiersie z głową. Wszelkiego rodzaju krzesła i inne meble stylizowane, które miały szkieletową konstrukcję, starano się upodabniać do antycznych, nadając im większą masywność i swoistą gładkość powierzchni.

Wielka fascynacja starożytnością była widoczna na każdym kroku, meble stylizowane upodabniano często na siłę, co niekoniecznie prezentowała się ładnie. Miało jednak swój specyficzny styl, a wszelkie próby nawiązania do antyku jeśli chodzi o zdobienia, także cieszyły oczy. Styl Empire szybko ulotnił się i przeszedł do historii, ale niektóre dzieła z tego okresu, wciąż mamy możliwość oglądać w niektórych miejscach. Ciekawą alternatywą dla zwykłych mebli są ekskluzywne meble stylizowane. Modny klasyczny przedpokój zobaczysz tutaj. To sprawia, że zwykła kuchnia nabiera niebywałej magii.

Najnowsze opinie w bazie: (0)
Napisz opinię o firmie
Całościowa ocena:

Wybór baterii zlewozmywakowej może nie być łat...
Nie wiesz w jaki sposób wyposażyć swojego niemo...
Ludzie starsi często narzekają, że zostają sam...
Sytuacja, w której musimy zająć się pogrzebem ...
Zaprojektowanie łazienki nie jest sprawą łatwą...
Balustrada to niezbędny element wyposażenia każ...