Jakie maszyny cukiernicze wybrać?

Jakie maszyny cukiernicze wybrać?

Wśród nas nie ma za pewne ani jednej osoby, która nie lubi wypieków. Bez względu na to, czy jest to pieczywo, bułeczki, drożdżówki czy też ciasteczka nadziewane, po produkty tego typu sięgamy bardzo często. Towarzyszą nam każdego dnia, świetnie smakują z herbatą, kawą oraz solo. W zależności od tego, jak dużą piekarnię posiadasz, albo tego, jaki rodzaj produktu chcesz wytwarzać, będziesz potrzebować bardzo konkretnych urządzeń. Wśród wielu urządzeń dostępnych na rynku, wyroby marki Hasborg wyróżniają się szczególnie. To urządzenia nowoczesne, ekologiczne i solidne. Na jakie maszyny do ciastek się zdecydować? Czym kierować się podczas wyboru wyposażenia piekarni?

Hasborg to jeden z liderów w branży piekarniczej i cukierniczej. Firma specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych i wysokiej jakości maszyn do wypieku ciastek, które stanowią podstawę wyposażenia profesjonalnej piekarni.
Automatami, które powinny znaleźć się w każdym zakładzie produkcyjnym, są maszyny formujące i dozujące. Ich zadaniem jest ukształtowanie oraz dostarczenie ciasta wprost na blachy wypiekowe.
W bogatej ofercie Hasborg znajduje się wiele automatów o takim przeznaczeniu. Wśród nich wyróżnić można np. Triomax https://www.hasborg.pl/produkt/triomax-iii-.html . To wykonana ze stali nierdzewnej maszyna, wyposażona w trzy pojemniki, z czego dwa przeznaczone są na ciasto i jeden na polewę albo nadzienie. Triomax może pracować z wieloma rodzajami ciast, m.in. biszkoptowym, parzonym, kruchym lub muffinami. Dzięki temu automat umożliwia produkcję pysznych i estetycznych pierników, eklerów, blatów biszkoptowych oraz ciastek w jednym, dwóch lub trzech kolorach. Podobnie jak pozostałe maszyny do produkcji ciastek, tak i Triomax posiada bardzo łatwy w obsłudze panel sterowania oraz łączność WiFi z serwisem. Automat działa stale, bezawaryjnie i powstał z najlepszych na rynku podzespołów. Wybór tego urządzenia znacznie usprawni pracę zakładu i pozwoli tworzyć rozmaite produkty o wielu formach.
W wyposażeniu cukierni powinny znajdować się także odpowiednie maszyny do dekorowania wypieków oraz utrzymywania płynnej polewy czekoladowej. Do tego celu przydadzą się np. oblewarka do czekolady, automatyczna temperówka przepływowa oraz kociołek do roztapiania czekolady. Wymienione urządzenia przydadzą się wszędzie, gdzie wykorzystywana jest czekolada. Temperówka służy do schładzania i podgrzewania czekolady w ściśle kontrolowanych warunkach. Ma to ogromny wpływ na krystalizację znajdującego się w czekoladzie masła. To ono nadaje polewie odpowiedni połysk i twardość. W wyposażeniu cukierni powinna znaleźć się również oblewarka do czekolady. Urządzenie umożliwia regulację nadmuchu, prędkości taśmy oraz pompy. Oblewarka daje możliwość oblewania produktu od spodu lub w całości. Co więcej, urządzenie może pracować samodzielnie, jak razem z tunelem chłodniczym CreaLine.

Kluczowym urządzeniem piekarniczym w każdym zakładzie produkcyjnym jest odpowiedni piec. Hasborg ma w swoim asortymencie wysokogatunkowy piec tunelowy. To zaawansowany technologicznie produkt, który zapewnia wypiek wielu produktów jednocześnie w krótkim czasie. Piec od Hasborg szybko się nagrzewa do ustawionej temperatury, co wpływa na zmniejszenie ilości energii potrzebnej do wypieku. Maszyna została skonstruowana tak, aby w pełni kontrolować proces wypieku ciasteczek. Piec tunelowy posiada cyfrowy panel sterujący, który jest bardzo łatwy w obsłudze.

Hasborg jest nowoczesnym przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w tworzeniu wysokogatunkowych maszyn do produkcji ciastek kruchych, nadziewanych czy pierników. Każde z oferowanych prze producenta urządzeń zostało wykonane z solidnej stali nierdzewnej oraz komponentów i podzespołów pochodzących od najlepszych światowych producentów. Jeśli chcesz zapewnić swojej firmie najlepsze wyposażenie, zakup innowacyjnych wyrobów Hasborg będzie świetną decyzją.

Najnowsze opinie w bazie: (0)
Napisz opinię o firmie
Całościowa ocena:

inne firmy w bazie

Epoka klasycyzmu, odcisnęła piętno na całej Eu...
Wybór baterii zlewozmywakowej może nie być łat...
Meble wypoczynkowe to istotny element wystroju ka...
Szuflady kuchenne są elementem mebli, który wp...
Zbliża się jakaś specjalna okazja ? Chciałbyś...
Sytuacja, w której musimy zająć się pogrzebem ...