Czym powinny się charakteryzować filtry do gazu ziemnego?

Czym powinny się charakteryzować filtry do gazu ziemnego?

Filtry do gazu ziemnego to urządzenia, które zapobiegają przedostawaniu się stałych zanieczyszczeń oraz pyłów znajdującym się w gazie do przestrzeni użytkowej. Wspomniane filtry są stosowane przede wszystkim do ochrony urządzeń kontrolnych, gazomierzy, reduktorów do gazu oraz wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko, że zanieczyszczony gaz zostanie użyty do zasilania instalacji.

Filtry do gazu ziemnego charakteryzują się wysoką zdolnością filtracji, dzięki zamontowanym wkładom oraz dużą powierzchnią, która zapewnia separację jednakowo małych zanieczyszczeń (pyłów) oraz dużych zanieczyszczeń (cząstek stałych).
Konstrukcja filtrów do gazu ziemnego powinna być niezwykle odporna — zazwyczaj jest ona stworzona z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Co więcej, każdy filtr wyposażony jest w dużej powierzchni wkład filtracyjny, dzięki któremu można dokładnie przefiltrować gaz dostający się do instalacji.
Jedną z głównych cech filtrów do gazu ziemnego jest ich łatwa konserwacja — podczas sprawdzenia kontroli szczelności można całkowicie zdemontować filtr, aby go dokładnie wyczyścić. Stosowanie filtrów do instalacji z gazem ziemnym zapewnia dłuższy czas eksploatacji instalacji — jej bezawaryjne działanie jest prostsze do przewidzenia, a także zostanie skrócony jej czas konserwacji. Wszystkie filtry do gazu są produkowane według normy EN 126.
Filtry do gazu ziemnego można dostosować niemal do każdej instalacji dzięki szerokiemu wyborowi połączeń gwintowanych oraz kołnierzowych. Warto wiedzieć, że większość korpusów filtrów wyposażona jest w punkty pomiarowe umożliwiające podłączenie do filtra manometru różnicowego. Większość filtrów będzie pracowała w przedziale temperatur sięgających od -40 stopni Celsjusza +70 stopni Celsjusza. Do filtrów dostępne są wkładki filtracyjne o następujących wymiarach: 10 - 20 - 50 mikronów.

Najnowsze opinie w bazie: (0)
Napisz opinię o firmie
Całościowa ocena:

inne firmy w bazie

Zostaw ocenę
pierwszy
Zostaw ocenę
pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Śliniaczek dla malucha jest absolutnie wymagany....
Prowadnice stosuje się przede wszystkim w konstru...
Muffiny to jedne z naszych ulubionych ciastek. Są...
Zbliża się jakaś specjalna okazja ? Chciałbyś...
Parowniki to wymienniki ciepła, których zadaniem...
Idealną zabawką do ogrodu jest huśtawka. W sło...